עיצוב בית ידידותי לילדים: כך עושים את זה

ילדים זה שמחה, אבל מה לעשות, בית עם ילדים הוא גם בית שמועד יותר לפורענות.

בין אם אלו פירורי אוכל שמפוזרים בפינות השונות של הבית ויוצרים לו מראה מלוכלך, בין אם ערימות המשחקים שנערמות בסלון ובין אם אלה הרהיטים שנוטים להיהרס בקלות כי הילדים שלנו לא מצטיינים בלהתייחס אליהם בכבוד- עיצוב דירות או בתים עם ילדודס מחייב תשומת לב מיוחדת. קבלו כמה טיפים לעיצוב של בית המותאם לילדים.

פתרונות אחסון לשמירה על הסדר
השתמשו בכמה שיותר פתרונות אחסון. אם אתם מאפשרים לילדים לשחק ולהשתולל בסלון (למרות שאנחנו חושבים שכדאי לכם לשנות את ההרגל הזה), חשוב שיהיו לכם פתרונות אחסון, שאל תוכם יוכלו הילדים לאסוף ולהכניס את כל הצעצועים במטרה לשמור על הסדר בחלל. מעוצב יפה ככל שיהיה, חלל מבורדק, מיותר לציין, הוא חלל פחות מזמין שפחות נעים להיות בו.

צבעים שונים לכל חדר
בחרו פלטת צבעים שונה לכל אחד מחדרי הילדים. כך, כל ילד ירגישעיצוב חדר ילדים | ליעד יוסף מעצב פנים במרכז שיש לו פינה פרטית משלו, שעוצבה באופן שמותאם להעדפות שלו ושהיא נפרדת ונבדלת מהחדר של אחיו הוא אחותו. בעצם, חשוב לשמור על כך שלכל ילד יהיה את הייחוד שלו.

לא לצבוע את קירות הבית בלבן
רצוי שלא לצבוע את קירות הבית בלבן. כולנו ידעים שלבן נוטה להתלכלך במהירות, במיוחד בבית מרובה ילדים. מספיק שהילדים נוגעים בקיר אחרי ארוחת צהריים בלי לשטוף ידיים, ואופס, תצטרכו להשקיע זמן יקר בניקוי הקיר. הצטברות של כתמים כאלה לאורך זמן תהפוך את המראה של הקיר מהר מאוד ללא אסתטי ומלוכלך, וחבל. אם אתם ממש אוהבים קיר לבן, רצוי לבחור גוונים כהים יותר של הלבן כמו קרם שמנת. כדאי ואף מומלץ לשקול לשלב גם צבעים כהים יותר, לא רק בחדרי הילדים אלא גם בסלון ובפינת האוכל. ורוד יכול להיות מקסים לסלון, למשל, וכחול יכול להיות בחירה נהדרת לחדר הילדים.

מטבחים מחומרים עמידים
מאותן הסיבות שציינו קודם, רצוי לבחור מטבח בגימור מט ולא בגימור מבריק, היות שהאחרון נוטה להתלכלך מהר יותר, וגם כדאי לשלב בעיצוב המטבח חומרים עמידים שקל לנקות. משטחי עבודה מנירוסטה, למשל, הם קלים לניקוי, ושווה לשקול לבחור אותם למטבח שלכם.

חדר רחצה סמול סייז
רוב הילדים לא מתים על מקלחת, בלשון המעטה. מהסיבה הזו עבור רוב ההורים, הרחצה של הילדים הופכת למלחמה. כדי להוריד קצת מהעומס שבלאו הכי יש לכם, למה שלא תעצבו חדר רחצה שיעשה לילדים חשק להתקלח? אמבטיה במידה קטנה, כיור שמגיע עם דרגש, אריחים שניתן לצייר עליהם במים ואביזרים נלווים בגובה של הילד- כשהכל בחדר הרחצה יהפוך לסמול סייז, הילד ירגיש שייך וכל תהליך הכניסה למקלחת יהפוך לפאן של ממש.