עיצוב דירות באמצעות שילוב צבעים

רוצים לשפר את המראה של הבית מבחינה אסתטית? להפיח בו חיים? להזרים אליו אנרגיה טובה? עיצוב דירות באמצעות שילוב צבעים בחללי הבית השונים הוא דרך נהדרת לרענן את המראה שלו ולהכניס אליו את הטוויסט שהיה חסר בו. אבל איזה צבעים לשלב? אלו צבעים הולכים טוב יחד ומהו המינון הנכון? קבלו את כל הטיפים לשילוב נכון של צבעים ברחבי הבית.

עיצוב דירות באמצעות שילוב צבעים

כך תכניסו צבעים לבית בצורה ובמינונים הנכונים

  1. שימוש יתר בצבעים יכול ליצור חלל עמוס מאוד, רעשני מידי ומלא גירויים. לעומת זאת, שימוש חד- פעמי בצבע בולט ודומיננטי בחלל לבן יכול ליצור לחלל "הדגשה" ונוכחות.
  2. כדאי לזכור, שלכל צבע יש משמעות ושכל צבע מעורר בחלל אפקט מסוים או תחושה ספציפית. גווני אדמה למשל יוצרים הרגשה של חמימות בחלל, סגול או כחול בהיר מעודדים ריכוז, ירוק הוא צבע מרגיע, אפור מתקשר עם נייטרליות ולבן עם טוהר וניקיון. לאור זאת, כדאי לבחור לחלל את הצבע המתאים בהתבסס על התפקיד הפונקציונאלי שיש לחלל זה. לחדר עבודה למשל, כחול בהיר יכול להתאים ואילו לחדר השינה גוונים של הצבע האדום, שגם נחשב לצבע לוהט ורומנטי.
  1. שילוב בין צבעים כהים ועמוקים, כמו כחול כהה, לבין צבעים בהירים יותר יכול ליצור קונטרסט מדליק, שמקנה לחלל מראה רציני ואלנגטי מחד, אך גם מעניין ושיקי מאידך. אומרים שניגודים משלימים זה את זה, ולכן שילוב של צבעים מנוגדים יכול דווקא ליצור הרמוניה נעימה בחדר.
  2. צבעים יכולים גם ליצור אשלייה אופטית של חלל קטן או גדול, רחב או צר. כך למשל, צביעת התקרה בגוון כהה יותר מגוון הקירות יוצרת אשלייה של תקרה נמוכה יותר וכאשר היא נצבעת בצבעים זהים לצבעי הקיר נוצרת האשלייה ההפוכה. לצבעים חמים (אדום, חום, אדמה) יש נטייה להתפשט ולכן הם מרחיבים את החדר.
  3. אם רוצים לצבוע את החלל ולתת לו טוויסט מדליק, רצוי לא לשלב בו רק צבע אחד, אלא מספר צבעים שמתכתבים זה עם זה. אם החדר כולו לבן, אפשר למשל לשלב צבעים ממשפחת הסגול ולהוסיף נגיעות של סגול, סגול בהיר יותר או ורוד. כלומר, כדאי שתהיה חזרה של צבעים מאותה המשפחה באובייקטים או אלמנטים שונים בחלל.
  4. חלל צבעוני ושיקי כולל בדרך כלל 3 צבעים או גווני צבעים עיקריים, כאשר יש לשמור כמובן על מינון נכון של כל אחד מהצבעים. בבחירת הצבעים יש לוודא שאחד מהם יהיה בהיר יותר, השני דומיננטי וכהה יותר והשלישי כהה עוד יותר מקודמו. הצבע הכהה ביותר אמור להוסיף לחדר נגיעה קלילה של צבע שתדגיש את יתר הצבעים בחלל. דוגמא לשילוב צבעים במינונים הנכונים ובגוונים הנכונים תוכלו לראות באתר של ליעד יוסף. הציצו בתמונה שכותרתה "דירה תל אביבית צבעונית" כדי להתרשם.
  5. לבן הוא צבע ששולט בסגנון העיצובי המודרני המינימליסטי. קו עיצוב זה עדיין נחשב טרנדי, אבל גם במסגרתו אפשר להוסיף נגיעות קלות של צבעים, כמו אפור למשל, שעדיין יותירו את החלל מינימליסטי, אך שגם יוסיפו לו קריצה של עניין.