5 טיפים להפיכת המשרד לסביבה נעימה שמעודדת עבודה

5 טיפים להפיכת המשרד לסביבה נעימה שמעודדת עבודהליעד יוסף | מעצב פנים
בין אם אתם אוהבים להתעורר בבוקר לעבודה ובין אם לא, אין ספק שהמשרד הפרטי שלכם הוא בית שני עבורכם, ואתם בטח מבלים בו לפעמים יותר מאשר בבית. בעזרת תוכנית עיצובית מסודרת תוכלו להפוך את המשרד לסביבת עבודה פרודוקטיבית ונעימה. איך? קבלו 5 שיקולים שצריך לקחת בחשבון בבניית תוכנית העיצוב של המשרד.

התייעצו עם מעצב פנים במרכז

אל תעבדו לבד! גם אם אתם בטוחים שיש לכם אחלה טביעת עין ויכולת טובה לשים לב לפרטים הקטנים, היעזרו במעצב. מעצב פנים במרכז שיש לו ניסיון בעיצוב משרדים פרטיים יסייע לכם להשיג את התוצאות הרצויות וינהל את כל פרויקט העיצוב המשרדי, תהליך שיכול לקחת זמן ושמצריך הבנה מעמיקה בעיצוב ולא מעט סבלנות.

 

לדאוג לכמה שיותר פתחים

העובד הממוצע בעולם המערבי מבלה את מיטב זמנו בפנים, בתוך מבנה, ופעמים רבות גם מול מחשב ורחוק מחלון.  מחסור באור טבעי יכול להשפיע באופן שלילי לא רק על הפרודוקטיביות, אלא גם על מצב הרוח, ולכן חשוב שיהיו כמה שיותר פתחים המאפשרים חדירה של אור שמש טבעי. באותו הקשר, יצירת הפרדה בין משרדים בעזרת קירות זכוכית במקום קירות מבטון יכולה גם היא ליצור תחושה של חלל מרווח, ולאפשר לכמות גדולה יותר של עובדים להרגיש את קרני השמש המלטפות בעורף.

 

לקחת בחשבון חללים להפסקה

חשוב לשלב במשרד מרחבי "פסק זמן" בהם אתה או העובדים שלך יכולים לקחת הפסקה קצרה ממשימות היומיום, לשתות כוס קפה, לקשקש זה עם זה ולתדלק את הגוף באנרגיה במהלך ארוחת צהריים. מרחבים כאלה גם מעודדים יצירתיות, היות שהם מאפשרים להתרחק קצת מסביבת העבודה ולכן יש בהם אלמנט מעורר השראה. מומחים בתחום העיצוב נוהגים לומר שרעיונות גדולים מגיעים דווקא משהייה במרחבים כאלה שהם לא פורמליים.

 

לחשוב מראש על פתרונות אחסון

חשוב מאוד לשמור על המשרד מאורגן, מסודר ונטול רעשים. כדי שהמשרד לא יהפוך לאזור שנראה כמו אחרי סופת הוריקן, רצוי לשלב פתרונות אחסון בתכנון העיצוב של המשרד, מה שגם ימנע מראש תלונות מצד עובדים, כי אחרי תלונות על הקור במשרד, תלונות על מחסור במקומות אחסון הן התלונות המרכזיות.

 

לבחור פלטת צבעים מתאימה

בחרו סכמת צבעים למשרד שמעוררת השראה, שמציפה רגשות חיוביים ושיוצרת אווירה טובה בחלל.
לצבעים יש המון השפעה על התפקוד שלנו, וכדי שהתפקוד בעבודה יהיה גבוה ורמת הריכוז תהיה בשיאה, רצוי לבחור צבעים נעימים ומרגיעים, שמצד אחד יצרו חמימות במשרד אבל מצד שני גם לא יהיו רועשים מידי.
שלבו כמה שיותר עציצים, על שולחן העבודה ובשטח המשרד כולו. מחקרים מראים , שעציץ על שולחן העבודה הוא אחת הדרכים המהירות ביותר להגדיל את מידת האפקטיביות בעבודה, לשפר את הריכוז ולהפוך את האוויר בסביבת העבודה לבריא יותר. שווה לנסות לא?

כדי לקבל עוד מידע תוכלו לקרוא את המאמר שלי 3 דרכים להפוך את המשרד לסביבת עבודה פרודוקטיבית